Łączna jest położona w Górach Suchych, w malowniczym obszarze Środkowych Sudetów u styku pasma Gór Stołowych i Kamiennych, na terenie powiatu Wałbrzyskiego. Lokalizacja gospodarstwa zapewnia doskonałe warunki dla aktywnego wypoczynku o każdej porze roku.
Jest to idealne miejsce dla miłośników spacerów, zbierania grzybów, leśnych jagód i jeżyn, jazdy konnej, wycieczek rowerowych, nart zjazdowych i biegowych, a także dla osób poszukujących wiejskiej sielanki, zdrowego i pysznego mleka i serów kozich, jajek od szczęśliwych kur oraz innych produktów z ekologicznego ogródka.
Słoneczna Zagroda oferuje komfortowo wyposażone apartamenty dla rodzin, grup przyjaciół i indywidualnych gości na pobyty weekendowe, wczasy letnie i zimowe, wypoczynek świąteczny oraz imprezy integracyjne.
Lokalizacja gospodarstwa agroturystycznego została wybrana we wsi Łączna w gminie Mieroszów, ze względu na pofałdowany malowniczy teren, panoramiczne widoki, połacie lasów ze ścieżkami spacerowymi i trasami rowerowymi, ciszę, spokój i czyste rześkie powietrze. Łączna leży w obszarze Natura 2000.
Dodatkowym atutem było położenie na skraju wsi z bezpośrednim dostępem do lasu. O wyborze tego miejsca zadecydowały również liczne atrakcje turystyczne i ciekawe obiekty architektoniczne zlokalizowane w okolicy, zarówno na terenie Polski jak i Czech.
Budowa gospodarstwa rozpoczęła się w połowie roku 2011, wiosną 2013 roku została zakończona budowa domu mieszkalnego wraz z trzema apartamentami przeznaczonymi do wynajęcia dla turystów. Pod koniec czerwca 2013 roku drzwi zostały otwarte dla przyjeżdżających gości.
Apartamenty, każdy z niezależnym wejściem, umieszczone są na piętrze z pięknym widokiem na okolicę.
Kozy i kury mają swój dom w nowo powstałych budynkach gospodarczych, do których przylega pastwisko - malownicza łąka.
Gospodarzami są Danuta i Wojciech Kłos, którzy opuścili miejskie życie i w tej pięknej naturze stworzyli nowy dom dla siebie, dwóch piesków - wiernych przyjaciół oraz dla stadka przemiłych kózek i szczęśliwych kurek.
Oboje, Danuta i Wojtek są pasjonatami zdrowego stylu życia i zdrowego ekologicznego jedzenia. Praca w gospodarstwie, spacery po lesie oraz narciarstwo sprzyjają temu pierwszemu, własne warzywa i owoce, kozie mleko i kurze jajka, drugiemu.
Danuta również wytwarza serki z koziego mleka, całkiem dobre i smaczne osiągnięcia. Poza tym uprawia jogę i zaprasza instruktorów jogi do organizowania warsztatów na terenie gospodarstwa, w okresie letnim.
Słoneczna Zagroda oferuje dla gości komfortowo wyposażone apartamenty, każdy z niezależnym wejściem. W skład każdego apartamentu wchodzi salon z aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka. W sypialni są dwa lub trzy łóżka 90x200, które mogą być zestawione razem lub oddzielnie zależnie od potrzeb. W salonie kanapa narożnikowa rozkłada się i zapewnia wygodne spanie 140x200cm dla dwóch osób. Maksymalna ilość osób w apartamencie nr 1 i 2 - 5, w apartamencie nr 3 - 4. Cena za apartament zależy od ilości osób dorosłych i dzieci oraz długości pobytu.
Telewizja satelitarna i bezprzewodowy internet oferowane są nieodpłatnie. Na ogrodzonym terenie wokół budynku mieszkalnego zapewniono bezpłatne miejsca parkingowe. Palenie tytoniu wewnątrz budynku jest niedozwolone.
Dodatkowo w okresie letnim można skorzystać z noclegów w tzw. domku holenderskim, wyposażonym w kuchnię, salon z jadalnią, dwie sypialnie, łazienkę z prysznicem i umywalką oraz osobne WC z umywalką. Maksymalna ilość miejsc noclegowych - 6, w jednej sypialni znajduje się podwójne łóżko a w drugiej dwa pojedyncze, w salonie kanapa rozkłada się oferując spanie dla dwóch osób. Wymiary domku 3,70x11 m
Gospodarze zapraszają również do kontaktu ze zwierzętami domowymi, a szczególnie z przemiłymi kozami. Goście mogą brać udział w karmieniu i dojeniu kóz, lub po prostu spędzać z nimi czas. Kozy są bardzo towarzyskimi zwierzętami, każda ma swoje imię i każda ma inny charakter. Można również zakupić mleko i sery kozie wytwarzane przez gospodynię, świeże jajka od szczęśliwych kur oraz owoce i warzywa uprawiane metodami ekologicznymi, bez używania nawozów sztucznych i oprysków.
Jest możliwość korzystania z jazd konnych oferowanych w pobliskim gospodarstwie za dodatkową opłatą. Goście Słonecznej Zagrody proszeni są o zaznaczenie życzenia w momencie dokonywania rezerwacji, w celu uzgodnienia z właścicielami koni.
Można zarezerwować pobyt łatwo za pośrednictwem naszego partnera booking.com
Doba hotelowa: od 15:00 do 11:00
Największy projekt górniczo-budowlany III Rzeszy Niemieckiej, rozpoczęty i niedokończony w Górach Sowich oraz na zamku Książ i pod nim, w latach 1943-1945.
Miasto w Czechach, w kraju hradeckim, leży w centrum Broumovskiej kotliny, w Sudetach Środkowych.
Historia miasta sięga XII wieku, ale największy rozkwit miasta nastąpił w okresie baroku.
Największym zabytkiem miasta jest klasztor benedyktyński, uznany za czeski zabytek narodowy.
Masyw górski w Sudetach Środkowych, w Czechach, w pobliżu miasteczka Teplice nad Metuji oraz wsi Adrszpach, zbudowany z górnokredowych piaskowców.
Teren masywu leży w granicach rezerwatu przyrody i jest znaną atrakcją turystyczną.
Miasta skalne znajdujące się w masywie są jednym z najbardziej znanych piaskowcowych terenów wspinaczkowych na świecie.
Schronisko górskie, rok budowy 1933, położone w centrum Gór Suchych w pobliżu Przełęczy Trzech Dolin.
Andrzejówka jest popularnym miejscem dla miłośników pieszych wędrówek po leśnych szlakach oraz narciarzy zjazdowych i biegowych.
Tutaj odbywa się coroczny Bieg Gwarków.
To zabytek najwyższej światowej klasy, główne sanktuarium Diecezji Legnickiej i miejsce pielgrzymkowe.
Przebiega tędy główny Europejski Szlak Cysterski oraz Sudecka Droga św. Jakuba.
Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej to przede wszystkim Bazylika Mniejsza p.w. Wniebowzięcia NMP nazywana Europejską Perłą Baroku.
Urokliwe zabytkowe miasto z burzliwą historią sięgającą XIII wieku, od 1945 roku wieś z ratuszem i rynkiem, zabudowa mieszkalna z XVIII i XIX wieku, w niemal niezmienionym kształcie oraz charakterystyczne domki tkaczy z XVII wieku
Unikalne miejsce dla ponad 50 gatunków zwierząt z całego świata, są tam m.in. jeżozwierze, kangury, lemury, wielbłądy, jelenie, wiele egzotycznych gatunków ptaków oraz para wilków polarnych i lew berberyjski, który w stanie dzikim wyginął w połowie lat 40. XX wieku.
Właściciele ogrodu chcą się specjalizować w hodowli gatunków zagrożonych wyginięciem. Obecnie ogród zajmuje 12 hektarów, docelowo powierzchnia będzie obejmować 20ha, położonych malowniczo na górzystych i częściowo zalesionych łąkach, pięknie wkomponowanych w otaczający krajobraz Sudetów.
Najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, miejsce pielgrzymek turystów z Polski, Czech i nie tylko.
Szlaki turystyczne prowadzone są m.in. z Karpacza, Malej Upy, można również wjechać kolejką linową z Karpacza lub Pec pod Snezkou.
Na szczycie znajduje się również Obserwatorium Meteorologiczne.
Trzeci co do wielkości zamek w Polsce.
Burzliwa historia zamku sięga końca XIII wieku. Okres jego świetności przypada na ponad 400 lat panowania rodu von Hochberg. Pochodząca z tego rodu księżna Daisy jest jedną z najbardziej interesujących postaci w historii zamku. Do upadku zamku przyczyniły się problemy rodzinne Hochbergów, konfiskata majątku Hochbergów przez władze III Rzeszy, czasy II wojny światowej i tragiczne wydarzenia lat tuż powojennych.